labnet-prism-r-refrigerated-microcentrifuge-c2500-r-230v
Location G1
1 in stock
Category: Centrifuges & Separation Tag: labnet-prism-r-refrigerated-microcentrifuge-c2500-r-230v
  • Description
  • Additional information
Description
In very good cosmetic and operating condition. Images form part of the description.
Specifications:
  • Speed range: 500 to 13,500rpm
  • RCF: 17,135g
  • Temperature range: -10 to 40˚C
  • Capacity: 24 x 1.5/2.0ml microcentrifuge tube
  • Dimensions: 28 x 45 x 25cm (w x d x h)
  • Weight: 20kg
  • Electric supply: 230V 50Hz